Викрадач номерів 130 мільйонів кредиток визнав свою провину Кримінальна планета

Викрадач номерів 130 мільйонів кредиток визнав свою провину

31.08.2009

Альберт Гонзалез Житель Майамі Альберт Гонзалез (Albert Gonzalez), якого заарештували за звинуваченням у крадіжці даних про 130 мільйонів кредитних і дебетових карток, визнав свою провину, повідомляє Associated Press. Хакера звинувачували у злочинній змові, зломі комп'ютерних мереж, а також в розкраданні персональних даних.

У середині серпня нинішнього року стало відомо, що Альберт Гонзалез погодився піти на співпрацю із слідством. Тепер злочинцю загрожує від 15 до 25 років тюремного ув'язнення, а також штраф у розмірі 2,8 мільйонів доларів (приблизно 1,65 мільйонів доларів). Крім цього у Гонзалеза конфіскують будинок у Майамі, автомобіль і ювелірні вироби, які є у нього.

Подробиці угоди, яку уклав хакер, не уточнюються. Раніше адвокат Рене Паломіно (Rene Palomino), який представляє інтереси Гонсалеса в суді, відзначав, що угода із слідством включатиме всі три справи, за якими його підзахисний проходить як обвинувачений.

Вперше хакер був затриманий за шахрайство в 2003 році. Після цього Гонсалес погодився співробітничати з американськими спецслужбами. У 2004 році з його допомогою вдалося розкрити найбільшу на той момент підпільну групу під назвою ShadowCrew, яка займалася продажом краденних номерів кредитних і дебетових карт.

При цьому Гонсалес продовжував займатися комп'ютерним шахрайством, і в червні 2008 року йому, а також ще десяти хакерам, були пред'явлені звинувачення в крадіжці номерів більш ніж 40 мільйонів кредитних карток. У Міністерстві юстиції США заявили, що за цей злочин шахраю загрожує довічне ув'язненняк.

17 серпня поточного року Альберту Гонзалезу пред'явили нові звинувачення. Хакера, а також двох його спільників (за деякими даними - вихідців з Росії), запідозрили у викраданні номерів 130 мільйонів кредитних і дебетових карток. Цей злочин назвали найбільшою крадіжкою персональних даних в історії США. За даними слідства, зловмисникам вдалося зламати комп'ютерні мережі п'яти компаній, серед яких супермаркети 7-Eleven і Hannaford Brothers, а також платіжна система Heartland.