З галереї в Осло вкрали роботу Едварда Мунка

Кримінальна планета

З галереї в Осло вкрали роботу Едварда Мунка

13.11.2009

Історія Едварда Мунка

У ніч на 13 листопада з галереї в Осло була вкрадена літографія Едварда Мунка "Історія" (Historien, 1914-1916), повідомляє Dagbladet. Її вартість оцінюється в два мільйони норвезьких крон (близько 240 тисяч євро).

Викрадач (або викрадачі) розбив вікно в галереї Nyborg Kunst. Її власник, арт-ділер Паскаль Нюборг (Pascal Nyborg), розповів журналістам, що зник тільки один твір мистецтва - найцінніше зі всіх, що знаходилися в приміщенні. Нюборг припустив, що, оскільки "Історію" викрали дуже швидко, злодії повинні були знати, де вона знаходиться і, відповідно, добре спланувати все наперед. Літографію в галерею для продажу віддала сім'я, яка володіла нею впродовж довгих років.

Розслідування злочину знаходиться ще на ранній стадії, проте поліція стверджує, що у неї вже є опис зовнішності одного викрадача, повідомляє Aftenposten. Крім того, була знайдена машина, на якій відвезли літографію - білий Citroen Berlingo.

У 2004 році з музею Мунка в Осло вкрали картини "Крик" і "Мадонна"; поліції вдалося повернути їх в 2006 році. У 2008 році після реставрації їх повернули в постійну експозицію.