Американця засудили до смерті за вбивство 26-річної давності

Кримінальна планета

Американця засудили до смерті за вбивство 26-річної давності

12.11.2009

Брайан Дуган (Brian Dugan)

Житель Ілінойса буде страчений за згвалтування і вбивство десятирічної дівчинки, здійснене у 1983 році. Як повідомляє Associated Press, відповідне рішення ухвалило жюрі присяжних в передмісті Чікаго. Цьому передував багаторічний розгляд, в ході якого двох інших підозрюваних засудили до смерті, а потім виправдали.

53-річний Брайан Дуган (Brian Dugan) зараз вже відбуває довічний термін: він був засуджений за два інші вбивства, зокрема вбивство семирічної дівчинки в 1985 році. Довший час Дуган просив в обмін на визнання у вбивстві 10-річної Жанін Нікаріко (Jeanine Nicarico) засудити його до ще одного довічного терміну, але сторона звинувачення не погодилася на операцію.

Справа про вбивство Нікаріко отримала великий резонанс, зокрема через засудження двох невинних чоловіків. Роландо Крус (Rolando Cruz) і Алехандро Ернандес (Alejandro Hernandez) провели у в'язниці понад десять років, і лише після цього звинувачення з них зняли, хоча Дуган пропонував зробити щиросерде визнання ще в 1985 році. Обидва несправедливо засуджених згодом отримали багатомільйонні компенсації.

Подія привела до змін в процесі застосування вищої міри покарання в Ілінойсі. У 2000 році тодішній губернатор штату Джордж Райан (George Ryan) ввів мораторій на виконання страти, який діє дотепер. Поки що незрозуміло, скільки часу засуджений Дуган проведе в камері смертників.

Після завершення процесу в середу, 11 листопада, адвокат Дугана Стівен Грінберг (Steven Greenberg) оголосив, що вбивця заслужив збереження життя хоч би тому, що вже давно готовий був визнати свою провину в суді. "Я не чекаю, щоб хто-небудь приносив йому квіти на могилу, - відзначив Грінберг, - але люди можуть пригадати про нього як про людину, що змінила застосування страти в Ілінойсі і по всій країні".