Жертвами тюменських спецназівців виявилися торговці курильними сумішами

Кримінальна планета

Жертвами тюменських спецназівців виявилися торговці курильними сумішами

12.11.2009

Зразок спайсу

Жертвами розбійного нападу, вчиненого 6 листопада в центрі Тюмені співробітниками міліції спеціального призначення, стали двоє ділерів інтернет-магазину, що займається продажом курильних сумішей, також відомих під назвою "спайс". Про це у четвер пише "УралІнформБюро".

За даними прес-служби слідчого управління СКП РФ, увечері 6 листопада бійці спецпідрозділи, які знаходилися на добовому чергуванні, озброївшись пістолетами Макарова і автоматами АК-74, самовільно покинули територію бази і на автомобілі УАЗ під'їхали до будинку, де жили ділери. Дочекавшись їх появи, спецназівці напали на них і, погрожуючи табельною зброєю, викрали 40 тисяч рублів.

Торговці звернулися в міліцію, вказавши прикмети нападників. В результаті спецоперації правоохоронних органів троє бійців спецназу заарештовані, ще двоє знаходяться під підпискою про невиїзд. Стосовно служителів порядку порушено кримінальну справу по статті "розбій".

Міліціонери були раніше знайомі з потерпілими.

Курильні суміші типу "спайс" є сумішшю різних компонентів рослинного походження, які окремо дозволені до продажу в більшості країн. Проте, від куріння таких сумішей неодноразово спостерігалися ефекти, схожі з дією марихуани.

Суміші "спайс" легально продавалися в магазинах Європи, Північної Америки і Нової Зеландії з 2002 року. Проте пізніше їх розповсюдження було заборонено або обмежено в багатьох країнах після досліджень німецьких учених, які виявили в сумішах велику кількість компоненту JWH-018 (1-пентил-3-(1-нафтол) індолу). За даними дослідників, ця синтетична речовина, яка завичай не указується у складі сумішей, впливає на рецептори головного мозку CB1 і CB2, що може привести до небажаних або навіть шкідливих наслідків для організму людини.

У Росії розповсюдження курильних сумішей було частково обмежене Роспотребнадзором в квітні 2009 року. Проте в список наркотичних засобів "спайс" включений не був. Багато сумішей наново проходять сертифікацію під виглядом інших товарів - наприклад, косметичних засобів.

Основним каналом розповсюдження "спайсу" в Росії залишаються інтернет-магазини пахощів.