Стрільцю з бази Форт-Худ пред'явили звинувачення в 13 вбивствах

Кримінальна планета

Стрільцю з бази Форт-Худ пред'явили звинувачення в 13 вбивствах

12.11.2009

Меморіальна інсталяція на згадку про убитих на базі Форт-Худ військових

Майор Нідал Малік Хасан офіційно звинувачений у 13 епізодах навмисного вбивства на техаській військовій базі Форт-Худ, повідомив 12 листопада в прямому ефірі телеканалу CNN представник управління з розслідування кримінальних справ Армії США Кріс Грій (Chris Grey). За його словами, Хасану можуть бути пред'явлені додаткові звинувачення, характер яких поки що невідомий.

Як повідомляє телеканал Sky News, Грій пообіцяв вжити всі необхідні заходи для з'ясування причин того, що відбувся. Хасана судитиме військовий трибунал; якщо військовослужбовець буде визнаний винним, йому загрожує страта. За даними телеканалу, військова прокуратура обговорювала можливість пред'явлення Хасану звинувачень по 14 епізодах вбивства, оскільки одна з його жертв була вагітна.

На даний момент Нідал Малік Хасан знаходиться в лікарні з декількома кульовими пораненнями. Як повідомляє CNN з посиланням на адвоката Хасана Джона Геллігана (John Galligan), стан майора стабільний, він знаходиться під дією заспокійливих препаратів.

Стрілянину на базі Форт-Худ Хасан, військовий психіатр, влаштував 5 листопада: озброєний двома напівавтоматичними пістолетами майор почав стріляти по беззбройних військових, присутніх для проходження перевірки у спортцентры бази. В результаті стрілянини 13 осыб, зокрема одна цивільна особа, були убиті, ще 42 отримали поранення.

У зв'язку подыэю президент США Барак Обама оголосив в країні національний траур. Крім того, як передає AP, Обама розпорядився перевірити всю інформацію на Хасана, що була у розвідувальних агентств: як повідомлялося раніше, майор був мусульманином і, за деякими даними, був пов'язаний з радикальними ісламістами.