У Венесуелі заарештували розшукуваного США наркобарона
Кримінальна планета

У Венесуелі заарештували розшукуваного США наркобарона

11.03.2008

Поліція Таїланду В неділю венесуельська поліція заарештувала на кордоні з Колумбією наркобарона Ермагораса Гонсалеса (Hermagoras Gonzalez), відомого під прізвиськом "Товстий Гонсалес", повідомляє агентство Reuters. У США, що звинувачують його в постачаннях кокаїну в країну, за інформацію, яка компрометує Гонсалеса, призначена нагорода в п'ять мільйонів доларів.

За словами адвоката Гонсалеса, його підопічний народився у Венесуелі і за венесуельськими законами не може бути екстрадований в США. Він назвав арешт Гонсалеса "протизаконним і необгрунтованим".

За інформацією Держдепартаменту США, Гонсалес керував колумбійським картелем "Гуахіра", який займається постачаннями зброї з Європи до Колумбії через Венесуелу, а також контрабандою наркотиків у США. Вашингтон неодноразово звинувачував президента Венесуели Уго Чавеса в тому, що той не робить досить зусиль, щоб припинити транспортування колумбійського кокаїну через територію Венесуели в Сполучені Штати.

У 2005 році Чавес, у зв'язку із звинуваченнями в шпигунстві, перервав співпрацю з американською владою у сфері боротьби з наркотиками. Проте, не дивлячись на відсутність угоди про співпрацю, Венесуела час від часу передає США колумбійців, яких затримують у зв'язку з контрабандою наркотиків.