Підозрюваний в крадіжці банківських даних у Ліхтенштейні оголошений в розшук
Кримінальна планета

Підозрюваний в крадіжці банківських даних у Ліхтенштейні оголошений в розшук

14.03.2008

Генріх Кібер Поліція Ліхтенштейну видала міжнародний ордер на арешт колишнього співробітника одного з банків Ліхтенштейну, підозрюваного в крадіжці секретних даних про клієнтів. Про це повідомляє агентство AFP. У випадку, якщо він буде затриманий в іншій країні, поліція Ліхтенштейну вимагає його негайної екстрадиції. Про це зазначається в повідомленні на офіційному сайті поліції Ліхтенштейну.

У лютому 2008 року стало відомо про те, що прокуратура Німеччини спільно з німецькими спецслужбами заплатила якомусь інформатору 5 мільйонів євро (7,7 мільйонів доларів) за викрадені дані про клієнтів банку LGT в Ліхтенштейні, повідомляє Bloomberg. Поліція Ліхтенштейну підозрює в крадіжці інформації 42-річного Генріха Кібера (Heinrich Kieber), який, за повідомленнями західних ЗМІ, після отримання винагороди переїхав до Австралії за підробленими документами.

База даних була викуплена німецькими спецслужбами в рамках розслідування відносно неплатників податків. У ній містилася інформація про клієнтів банку LGT із США, Великобританії, Італії, Іспанії, Австралії, Нової Зеландії, Швеції, Фінляндії, Норвегії, Канади і Німеччини. Громадяни цих країн підозрюються в ухиленні від сплати податків.

Грунтуючись на цих даних прокуратури багатьох країн почали власні розслідування відносно своїх громадян, рахунках, що мають, в банках Ліхетенштейна.