Колишнього президента Ліберії звинуватили в поїданні опонентів
Кримінальна планета

Колишнього президента Ліберії звинуватили в поїданні опонентів

14.03.2008

Чарльз Тейлор Проти Чарльза Тейлора, колишнього президента Ліберії, що проходить в Гаагському трибуналі як підозрюваний на процесі про військові злочини в Сьєрра-Леоне, 13 березня було висунуте нове звинувачення.

Джозеф Марзах (Joseph Marzah), що називає себе колишнім підлеглим Тейлора, розповів, як той, будучи президентом, примушував вірних йому бойовиків поїдати полонених і заручників.

За словами Марзаха, за замовленням Тейлора на столи сьэрра-леонських повстанців потрапляли м'ясні блюда, приготовлені з військовослужбовців урядової армії, а також миротворців Африканського союзу і ООН.

"Він сказав, що ми повинні їх їсти... Навіть білих співробітників ООН - він сказав, що вони будуть нам свининою", - розповів Марзах про накази підсудного Тейлора. Причому робилося це, за його словами, нібито для залякування ворогів.

Точної кількості убитих і з'їдених людей колишній підручний Тейлора пригадати не зміг, сказавши лише, що їх було багато.

Крім того, він описав процедуру приготування страви з людей по-ліберійськи і розповів про інші звірства, які, за його словами, практикували вірні Тейлору люди під час війни.

При цьому Мазрах підкреслив, що все це робилося за особистою вказівкою колишнього президента, а кожен, хто наважився не послухатися наказу, підлягав негайному розстрілу.

Нагадаємо, що екс-главу Ліберії підозрюють в спонсоруванні і командуванні повстанцями, що діяли в сусідній Сьєрра-Леоне з 1991 по 2002 рік. Як вважає слідство, за ці роки підконтрольні Тейлору бойовики вчинили велику кількість військових злочинів.