iPod оголосили винним у зростанні кількості пограбувань в США
Кримінальна планета

iPod оголосили винним у зростанні кількості пограбувань в США

07.03.2008

iPod Touch Дослідники Міського інституту Вашингтона (Urban Institute) вважають, що сплеск пограбувань у США пов'язаний з масовим розповсюдженням плеєрів iPod та інших портативних мультимедійних пристроїв, повідомляє Ars Technica.

У дослідженні Джона Романа (John Roman) і Аарона Чалфіна (Aaron Chalfin) зазначається, що плеєри iPod мають ряд особливостей, які роблять їх привабливими для злочинців. Вони не тільки дорогі, але і стали статусною річчю. Останнє штовхає молодих людей до того, щоб вкрасти iPod і залишити його собі.

Як правило, кількість злочинів, пов'язаних з розкраданням майна громадян, змінюється рівномірно у всіх сегментах. Але у 2005-2006 роках кількість автовикрадень та крадіжок трохи зменшилася, а кількість пограбувань зросла на 9 відсотків. В цей же час різко зросли продажі плеєрів iPod.

Статистичні дані по таких містах, як Нью-Йорк, Вашингтон (округ Колумбію) і Сан-Франциско свідчать про те, що основною причиною значної частини пограбувань був iPod. Справи йшли так погано, що у 2005 році в нью-йоркському метро з'явилася вивіска з проханням прибрати фірмові білі навушники iPod, щоб не провокувати грабіжників.

Дослідники закликали власників iPod бути уважнішими і не забувати, що фірмові навушники відразу указують на наявність в кишені плеєра Apple. Поліції пропонується оснастити гаджети такими засобами, які б дозволили відстежити викрадений плеєр, а в протоколі указувати конкретний пристрій, а не загальне позначення "товар".

У той же час критики документа відзначають, що при існуванні залежності рівня злочинності від продажів плеєрів iPod повинна була збільшитися і кількість кишенькових крадіжок, а вона, навпаки, знизилася.

Дослідження "iЗлочинності" (iCrime), як її називають учені, ведеться з вересня 2007 року. Отримані результати Apple поки що не коментує.