Знайдена викрадена у 1981 році картина Каміля Піссарро
Кримінальна планета

Знайдена викрадена у 1981 році картина Каміля Піссарро

07.03.2008

Фрагмент автопортрета Каміля Піссаро Викрадене у 1981 році з музею міста Екс-ле-Бен, департамент Савойя, полотно одного із засновників імпресіонізму Каміля Піссарро знайдене в Нью-Йорку. Як повідомляє агентство France Presse, йдеться про картину "Рибний ринок".

Це полотно разом з жіночим портретом пензля Огюста Ренуара було вкрадено з музею в листопаді 1981 року. Пізніше стало відомо, що за крадіжкою стояв відомий грабіжник музеїв Еміль Гельтон (Emile Guelton). Проте протягом 22 років ні про одну з цих картин нічого не було відомо. У 2003 році з хранителем музею Екс-ле-Бен Андре Ліатаром (Andre Liatard) зв'язалися представники дому Sotheby's, у поле зору яких потрапило полотно, схоже на "Рибний ринок" Піссарро, що числиться в розшуку в міжнародній базі даних Art Loss Register.

Представники французького музею зв'язалися з американськими правоохоронцями, місцезнаходження картини було встановлено, і вона була затримана на митниці в Нью-Йорку. 16 березня 2008 року почнеться суд, відповідачем виступить пані Шеріл Девіс, нинішня власниця картини Піссарро. Для надання свідчень в США приїде Ліатар і співробітниця музею Екс-ле-Бен Жаклін Ріволле. У випадку, якщо суд погодиться з аргументами французької сторони, картина повернеться в музей.

Є відомості, що полотно Ренуара з Екс-ле-Бена знаходиться в Японії, але офіційне слідство дотепер не завершене.