Березовський запідозрив ФСБ в спробі залучити його в справу про розбещення артеківців

20/10/2009

Борис БерезовськийПідприємець Борис Березовський заявив, що пов'язані з ФСБ українські політики намагаються залучити його в скандал з розтлінням артеківців. У інтерв'ю українській газеті "Сьогодні", опублікованому в номері газети від 20 жовтня, Березовський назвав те, що відбувається "типовим гебістським прийомом у всіх гріхах звинувачувати мене".

Березовський підтвердив інформацію, що раніше з'явилася в українських ЗМІ, про те, що близький друг матері згвалтованих дітей Олени Полюхович Артем Дегтярьовв очолює на Україні відділення заснованого Березовським "Міжнародного фонду громадянських свобод". Бізнесмен також заявив, що Дегтярьов колись розповідав йому про "проблему" з дітьми, проте Березовський не надав цьому значення.

За даними "Української правди", Дегтярьов і Полюхович познайомилися влітку 2006 року, після чого у них зав'язалися любовні стосунки. На той момент у Олени Полюхович і її чоловіка Дмитра Полюховича, творця неофіційного сайту "Артек", було двоє прийомних дітей - хлопчик і дівчинка 9 і 6 років відповідно. Саме свого чоловіка Полюхович звинуватила в згвалтуваннях дітей, він же є єдиним заарештованим у рамках кримінальної справи.

Крім Полюховича, жінка, за даними "Української правди", назвала насильниками гендиректора "Артеку" Бориса Новожилова, головного лікаря табору Генріха Ратта, колишнього методиста Дмитра Лепешева, керівника одного з гуртків Володимира Дунаєва, а також священика Вадима Паєвського і депутатів Верховної Ради Віктора Уколова, Сергія Терьохіна і Руслана Богдана.

Як повідомляє УНІАН, адвокат Полюховича Едуард Багіров заявив, що Дегтярьов погрожував йому і його підзахисному; за даними "Української правди", Дегтярьов вимагав, щоб Полюхович розвівся з дружиною і залишив їй все майно. "У розмовах Дегтярьов також згадував про зв'язки з якимось російським олігархом, що живе в Лондоні", - заявив Багіров.

Напередодні депутат Верховної Ради Дмитро Кармазін виступив із закликом допитати Березовського "на предмет участі в цій справі". Кармазін також попросив прокуратуру викликати на допит якогось співробітника "Міжнародного фонду громадянських свобод", який погрожував Багірову. Ім'я цього співробітника депутат не назвав.

За словами Березовського, йому "багато хто неодноразово говорив, що деякі українські політики працюють спільно з ФСБ". "Їх поведінка під час скандалу є підтвердженням такому припущенню", - додав підприємець.

Скандал, пов'язаний зі згвалтуванням вихованців "Артеку" розгорівся на Україні після того, як про факт згвалтування заявили депутати Вадим Колесніченко і Григорій Омельченко, до якого, за деякими даними, звернулася Полюхович. Розслідуванням кримінальної справи займається Генпрокуратура України.

Повернутися до списку публікаційОстанні новини

Убийство в кино: как это происходит? Кадр из фильма "Афера по-американски"

Попередні новини