Суд Майамі засудив до 45 років в'язниці найбільшого колумбійського наркобарона

21/10/2009

Дон ДієгоУ США засуджений до 45 років позбавлення волі найбільший колумбійський наркобарон. Про це 21 жовтня повідомляє Associated Press.

Суд Майамі визнав 48-річного Дієго Леона Монтойю Санчеса (він же "дон Дієго") винним в контрабанді кокаїну, рекеті і перешкоді правосуддю. Встановлено, що в 1992-2004 роках Монтойя очолював наркокартель Norte del Valle, що займався постачаннями кокаїну з Колумбії в США. За 12 років картель ввіз в США кокаїн на суму 10 мільярдів доларів.

За інформацією Colombia Reports, суд не тільки засудив Монтойю до 45 років в'язниці, але і зобов'язав його виплатити 500 тисяч доларів родичам свідка Хайро Гарсія. Гарсія був викрадений і вбитий членами Norte del Valle.

Associated Press повідомляє, що в суді Монтойя визнав свою провину і вибачився перед сім'ями людей, загиблих через вживання наркотиків. Наркобарон заявив, що ступив на невірний шлях після того, як в 14 років залишився сиротою. За словами "дона Дієго", тепер він житиме "мирно і з користю".

Монтойя був затриманий в одному з колумбійських сіл в 2007 році. У 2008 році наркобарона вислали в США. Він був одним з десяти злочинців, що найбільш активно розшукуються американськими правоохоронними органами. За даними Colombia Reports, ФБР пропонувала за інформацію про його місцезнаходження п'ять мільйонів доларів.

Раніше в США були засуджені до різних термінів ув'язнення декілька рідних і двоюрідних братів "Дона Дієго".

Повернутися до списку публікаційОстанні новини

Убийство в кино: как это происходит? Кадр из фильма "Афера по-американски"

Попередні новини