Житель Москви попросив Путіна перезахоронити Япончика

21/10/2009

Похорон ЯпончикаЖитель Москви Ігор Мойсєєв вимагає перезахоронення кримінального авторитету В’ячеслава Іванькова, відомого також під кличкою Япончик. Свої доводи Мойсеєвий виклав у відкритому листі прем'єр-міністру Росії Володимиру Путіну, опублікованому 21 жовтня в газеті "Московська правда".

На думку автора послання під заголовком "Вічні небіжчики", труна з тілом Япончика (у листі він фігурує під дещо зміненим прізвиськом - Японець) необхідно витягнути із землі і перенести з Ваганьковського кладовища. Мойсеєвий підкреслив, що його обурила не тільки помпезність церемонії прощання з Япончиком, що пройшла 13 жовтня, але
і сама можливість організації цього траурного заходу.

Мойсеєвий пояснив, що він вирішив написати лист Путіну після того, як "побачив по телевізору російський триколор на могилі хрещеного батька і почув, що бандюки вимагали салюту". На думку автора листа, після похоронів Япончика "в суспільстві повисла така нехороша, ніякова пауза: мовляв, справа зроблена - забудьте". "Справа може, і зроблена <...>, але є речі, забувати які не можна. І поки не пізно, треба бити на сполох. <...> Володимир Володимирович, дайте вказівку перезахоронити Японця! Ще не пізно. Повірте, цей вчинок викличе в суспільстві найпалкіше схвалення", - написав москвич.

Мойсеєвий підкреслив, що подібні пишні похорони злочинця можливі в країні з кількох причин. Так, автор листа Путіну відзначив, що бандити не бояться привертати до себе увагу, оскільки " погано працює правоохоронна система", а також "тому, що у вищих осіб в керівництві країни до них руки не дійшли". "Ці похорони - ще і мессидж старих бандитів молодим і початківцям. Мовляв, станеш злодієм - і жити будеш красиво, і поховають по-людськи", - мовиться в посланні прем'єр-міністру.

Проте Мойсеєв, який працює позаштатним кореспондентом "Московської правди", відзначає, що одночасно злочинці сподіваються сховатися від влади, намагаючись "стати в очах суспільства доброчесними громадянами, а в ідеалі - взагалі уславитися героями". Саме тому, на думку автора, Япончика і поховали "як національного героя, загорнувши його для переконливості в нашу святиню - національний прапор".

"Моя думка - поки на Ваганькові земля не остигнула, Японця потрібно звідти витягнути. Як терориста і ворога суспільства. І перезахоронити. Аргументи, що він лежить там згідно із законом, поряд з матір'ю, повірте, не влаштовують ні мене, ні мільйони моїх співвітчизників. Ці люди давно і свідомо відкинули всі закони...", - написав Мойссеєв.

Звертаючись до глави російського уряду, кореспондент газети відзначив, що, перезахоронивши Япончика, Путін зможе "набрати бали - політичні, моральні, етичні - які хочете". Мойсеєвий підкреслив, що влада не повинна закривати очі на похорони Іванькова. "Те, що похорон відбувся, ще ні про що не говорить. Після того, як відриють Японця, не буде їм [бандитам] спокою <...> І кожний з них приречений бути вічним небіжчиком", - висловив свою думку Мойсеєв.

В ув'язненні автор "Вічних небіжчиків" переконав Путіна, що під цим посланням "із задоволенням підписалися б мільйони співвітчизників". Поки ні сам прем'єр-міністр країни, ні його представники не прокоментували лист Мойсеєва.

В’ячеслав Іваньков був похований на Ваганьковському кладовищі в Москві 13 жовтня. Розпорядником церемонії поховання був відомий "злодій в законі" Аслан Усоян, він же Дід Хасан. На траурному заході були присутні сотні чоловік, зокрема лідери злочинних угрупувань. Після похоронів своє обурення широким освітленням церемонії в ЗМІ виразили депутати Держдуми. Вони заявили, що "істерія" з нагоди похоронів кримінального авторитету нічим не виправдана.

Повернутися до списку публікаційОстанні новини

Убийство в кино: как это происходит? Кадр из фильма "Афера по-американски"

Попередні новини