В Іркутську затримано китайця з вантажем уранової руди

21/10/2009

Співробітники іркутської митниці затримали громадянина Китаю, що намагався вивезти з Росії шістьох шматків гірської породи, що містять природний уран. Про це в середу, 21 жовтня, повідомляє ІТАР-ТАРС з посиланням на прес-службу відомства.

Як пише "Комсомольська правда", інцидент відбувся в аеропорту Іркутська ще у вересні, проте відомо про нього стало тільки тепер. Співробітники аеропорту виявили підозрілі камені, коли китаєць проходив зону митного контролю.

"При огляді спрацювала система радіаційного контролю 'Янтар', що зафіксувала перевищення потужності випромінювання проти природного фону в десятки разів", - цитує ІТАР-ТАРС представників прес-служби митного відомства. За інформацією "КП", аналіз показав, що випромінювання шматків гірської породи склало 3,58 мікрогрея в годину, тоді як рівень природного радіаційного фону в зоні митного контролю складав 0,12 мікрогрея в годину.

За фактом контрабанди була порушена кримінальна справа по частині 2 статті 188 КК РФ (контрабанда). В даний час попереднім розслідуванням справи займається слідчий відділ лінійного ОВД аеропорту Іркутська. Чи був контрабандист поміщений під варту, не уточнюється.

Уран є дуже активним металом. Дрібний порошок урану здатний займатися на повітрі. Цей метал використовують для визначення віку мінералів і гірських порід, а також для створення могутніх магнітострикційних матеріалів. Найчастіше застосовують ізотоп урану, який використовується як паливо в ядерних реакторах і ядерній зброї.

Повернутися до списку публікаційОстанні новини

Убийство в кино: как это происходит? Кадр из фильма "Афера по-американски"

Попередні новини