Жертви Мейдоффа звинуватили його в пристрасті до наркотиків

22/10/2009

Жертви фінансової афери екс-голови ради директорів фондової біржі Nasdaq Бернарда Мейдоффа звинуватили його в пристрасті до наркотиків і користуванні послугами ескорту, повідомляє телеканал CNN 22 жовтня. У позові, поданому до суду від імені обдурених клієнтів Мейдоффа, стверджується, що фінансист організував в офісі своєї компанії притон.

Як йдеться в 264-сторінковій позовній заяві, ще у середині 1970-х років Мейдофф організував купівлю наркотиків для потреб компанії. Більше того, компанія Bernard Madoff Investment Services, що входила до фонду Мейдоффа Madoff Securities, у вузьких кругах була відома як "Північний Полюс" через велику кількість кокаїну, який споживали її співробітники.

У позові також сказано, що про наркотики знали не тільки співробітники, але і деякі інвестори. Крім того, за твердженням авторів позову, Мейдофф часто влаштовував в офісі свого фонду вечірки з напівроздягненими танцівницями, массажистками, а також наймав на роботу виключно привабливих дівчат. Все це, підкреслюється в заяві, робилося на гроші, вкрадені в інвесторів.

Відповідачами по позову, крім фонду Мейдоффа, виступають також пов'язані з ним компанії - наприклад, передає Agence France-Presse, банки JPMorgan Chase, Bank of New York Mellon, а також аудиторська компанія KPMG. Як стверджується в позові, ці компанії знали про шахрайство Мейдоффа, але не повідомили про нього, у зв'язку з чим також несуть відповідальність за те, що трапилося і повинні виплатити потерпілим від афери компенсації.

Розмір компенсацій в позові не уточнюється, проте єдиний згаданий позивач, житель Нью-Йорка на ім'я Джей Векслер (Jay Wexler), втратив через шахрайство Мейдоффа декілька сотів тисяч доларів. У позові також стверджується, що Мейдофф, в якийсь момент зрозумівши, що Комісія по цінних паперах і біржах (SEC) США близька до розкриття його афери, почав переводити гроші до Лондона; аудитором лондонського відділення фонду Мейдоффа, відзначає CNN, була компанія KPMG.

71-річний Бернард Мейдофф був арештований 11грудня 2008 року. Його звинуватили в організації найбільшої в світі фінансової піраміди, вкладники якої - близько трьох мільйонів чоловік - втратили майже 65 мільярдів доларів (за оцінкою суду, 13 мільярдів). У березні 2009 року фінансист визнав себе винним і в червні був засуджений до 150 років тюремного ув’язнення.

Повернутися до списку публікаційОстанні новини

Убийство в кино: как это происходит? Кадр из фильма "Афера по-американски"

Попередні новини