Денис Евсюков стріляв по відвідувачах "Острова" з викраденого на Кавказі пістолета

22/10/2009

Денис Евсюков, який в квітні відкрив вогонь по відвідувачах московського супермаркету "Острів", стріляв з викраденого пістолета. Про походження зброї, що потрапила до рук міліціонера, розповів колишній завідувач складом озброєння Північно-Кавказського УВС на транспорті Костянтин Копченко, що відбув восьмилітній термін за крадіжку зброї. Його слова наводить "Газета.Ru".

Як саме Евсюков заволодів зброєю, Копченко не повідомив, проте, на його думку, пістолет до колишнього начальника ОВД "Царіцино" потрапив через канали в Чечні. При цьому Копченко повідомив, що швидше за все саме він і є викрадачем зброї, застосованої майором в "Острові". Хто і за яких обставин передав Евсюкову крадений пістолет, екс-завідуючий складом не уточнив.

Відзначимо, що ім'я Костянтина Копченка вперше було згадано у зв'язку зі справою Евсюкова ще весною, через декілька днів після подій в супермаркеті "Острів". ЗМІ писали, що Макаров, з якого міліціонер стріляв по відвідувачах московського магазина, міг бути одним з 114 викрадених Копченко пістолетів. Відомо, що майор Копченко крав зброю в період з 1 січня по 12 травня 2000 року. Імовірно, пістолети були продані через чеченських бандитів.

Евсюков же міг забрати крадений ПМ собі після того, як затримав якогось злочинця і вилучив у нього зброю. Про те, що екс-начальник ОВД "Царіцино" стріляв по відвідувачах "Острова" не з табельної зброї, стало відомо майже відразу після його затримання. Макаров, з якого робилися постріли, числився в розшуку з 2000 року.

20 жовтня видання "Московський комсомолець" опублікувало матеріал під назвою "Евсюков не залишив слідів", де наводилися слова міліціонера про те, що пістолет він узяв у своєї першої жертви - що підвіз його до "Острова" водія Сергія Евтєєва. Офіційні особи поки не прокоментували інформацію про походження ПМ, що потрапив до Евсюкова.

Майор Денис Евсюков напав на відвідувачів супермаркету "Острів" в ніч на 27 квітня. В результаті події загинули водій Евтєєв, касир магазину Єльміра Турдаєва, ще сім чоловік були поранені. Сам міліціонер заявив, що не пам'ятає подій тієї ночі і не шкодує. За наслідками психіатричної експертизи він був визнаний осудним. 5 жовтня СКП РФ заявив про завершення слідства у справі про стрілянину в "Острові".

Повернутися до списку публікаційОстанні новини

Убийство в кино: как это происходит? Кадр из фильма "Афера по-американски"

Попередні новини