Розслідування справи генерала Бульбова завершене

22/10/2009

Слідчий комітет при прокуратурі (СКП) РФ завершив розслідування кримінальної справи про корупцію і здирство, одним з фігурантів якого є екс-керівник департаменту оперативного забезпечення ФСКН генерал Олександр Бульбов, пише 22 жовтня газета "Комерсант". Як вдалося з'ясувати виданню, обвинувальний висновок у справі був переданий на затвердження в Генпрокуратуру РФ кілька днів тому.

Кількість обвинувачених в справі скоротилася з 15 до 10 осіб: за даними видання, СКП, зокрема, виключив з кримінальної справи колишніх співробітників ГРУ Ігоря Горохова і Володимира Нестеренко - їх кримінальне переслідування було припинено "за закінченням терміну давності". Тепер вони проходитимуть у справі як свідки.

Горохов і Нестеренко були затримані влітку 2007 роки за підозрою в організації незаконних прослуховувань телефонів. Згодом в рамках кримінальної справи проти них в жовтні 2007 року був арештований генерал Бульбов.
Крім Бульбова, були також затримані співробітник ФСКН Юрій Гавал, помічниця Бульбова Марія Ковальова, підлеглий Бульбова Олександр Донченко, а також ряд інших осіб, зокрема колишній високопоставлений співробітник управління спеціальних технічних заходів ГУВД Москви Михайло Яникін. Фігурантам справи, крім звинувачень в прослуховуванні телефонів, були пред'явлені звинувачення в здирстві і зловживанні службовим становищем.

Адвокати Олександра Бульбова неодноразово намагалися оспорити його арешт, стверджуючи, що кримінальна справа проти нього була порушена незаконно. Претензії захисту, який підтримала Генпрокуратура, зводилися до того, що Бульбов не міг проходити по кримінальній справі проти Горохова, оскільки в ухвалі про порушення справи було відсутнє формулювання, що справа порушена відносно Горохова та "інших невстановлених осіб".

У зв'язку з цим арешт Бульбова, посилаючись на юридичну неточність, вимагали визнати незаконним, проте Мосміськсуд відмовив в цьому. Як відзначає "Комерсант", тепер, коли Горохів і Нестеренко більше не фігуріруют в кримінальній справі, адвокатам Бульбова буде складніше апелювати до незаконного арешту.

Як очікується, Генпрокуратура повинна до кінця жовтня ухвалити рішення по одержаному з СКП обвинувальному висновку: воно може бути або направлено в суд, або повернено на дорозслідування.

Повернутися до списку публікаційОстанні новини

Убийство в кино: как это происходит? Кадр из фильма "Афера по-американски"

Попередні новини