При обшуках в "Алтині" були вилучені "чужі" прикраси

22/10/2009

Ювелірні вироби, вилучені в ході обшуків в магазинах ювелірного холдингу "Алтин", не належали компанії. Про це у четвер, 22 жовтня, пише газета "Комерсант".

Як пояснює видання, "Алтин" не тільки продавав свій власний товар, але також брав прикраси на реалізацію. Причому займався цим не сам холдинг, а шість ТОВ, що знімали торгові площі, що належать "Алтину".

За даними "Комерсанта", близько двох десятків фізичних і юридичних осіб, дізнавшись про те, що весь товар в магазинах "Алтина" вилучений, заявили про те, що вони є власниками ювелірної продукції і написали скарги в Генпрокуратуру і ФСБ з проханням повернути їм ювелірні вироби.

Комітенти "Алтина" в своїх скаргах вказали, що при обшуках були допущені грубі порушення. Наприклад, товар звалювали в мішки без опису, передбаченого в таких випадках законом. Через неакуратне поводження на багатьох ювелірних виробах були зірвані бірки.

Серед компаній, що здавали ювелірні вироби "Алтину" на комісію булазокрема фірма "Асалмаз". За словами її юриста Юрія Черкашина, на реалізації в магазинах холдингу знаходився товар на суму близько семи мільйонів рублів. Це були російські коштовності, що не мають ніякого відношення до контрабанди. Також серед комітентів "Алтина" опинилися торговий дім "Естет" та індивідуальні підприємці. Всього, за підрахунками бізнесменів, в ході обшуку були вилучені коштовності, що належать їм, вартістю близько 100 мільйонів рублів.

Підприємці вважають, що якось ідентифікувати коштовності тепер зможе лише Пробірна палата Росії. Там, у свою чергу, газеті "Комерсант" заявили, що при отриманні відповідного запиту від ФСБ зможуть встановити достовірність пробірних клейм, щоб відрізнити контрабандний товар від російського. В той же час встановити господарів ювелірних виробів, якщо бірки на них зірвані, буде дуже непросто.

Обшуки в магазинах ювелірної мережі "Алтин" почалися 7 жовтня 2009 року в Москві, Санкт-Петербурзі і Омську. Заходи проводились в рамках розслідування порушеної 5 жовтня справи про контрабанду ювелірних виробів. "Алтин" підозрюють в підробці російських клейм на прикрасах, незаконно ввезених з-за кордону.

В рамках цієї справи були заарештовані п'ять чоловік, зокрема засновники холдингу "Алтин" - Антоніна Бабосюк і її чоловік Володимир Феньков. Крім них затримані Валентина Шадріна, гендиректор гіпермаркету золота "Алтин", Володимир Суховіїв, гендиректор ТОВ "Тянь-шань" (постачальник золотих прикрас "Алтина"), а також громадянин Киргизії Ельтугаш Джапаров, пов'язаний з холдингом.

На думку слідства, співробітники "Алтина" порушили частину 4 статті 188 Кримінального кодексу Росії (контрабанда у складі організованої групи). У випадку, якщо їх провина підтвердиться, їм загрожує позбавлення волі строком до 12 років і штраф в розмірі до мільйона рублів.

14 жовтня свою перевірку "Алтина" почало Державне агентство по боротьбі з економічною і корупційною злочинністю Казахстану (фінансова поліція).

Холдинг "Алтин"був заснований в 1990 році і володіє ювелірними магазинами в Росії, Казахстані, Киргизії і ОАЄ. Крім того, компанії належать заводи по виробництву ювелірних прикрас в Санкт-Петербурзі і Бішкеку.

Повернутися до списку публікаційОстанні новини

Убийство в кино: как это происходит? Кадр из фильма "Афера по-американски"

Попередні новини