Росіяни споживають 20 відсотків світового героїну

22/10/2009

ГероїнУправління ООН з наркотиків і злочинності (United Nations Office on Drugs and Crime - UNODC) в середу, 21 жовтня, опублікувало звіт "Наркоманія, злочинність і бунтівники. Транснаціональна загроза афганського опію". У цьому документі, зокрема, мовиться, що Росія стала найбільшим національним ринком збуту героїну і споживає п'яту частину від всесвітнього обсягу виробництва цього наркотику.

Експерти ООН повідомляють, що за останні 10 років кількість наркоманів в РФ збільшилася в 10 разів, і в даний час вони споживають від 75 до 80 тонн афганського героїну в рік. Це в 3,5 раз більше, ніж загальне споживання героїну в США і Канаді (близько 20 тонн) і майже в два рази більше, ніж в Китаї, який є другим за величиною ринком збуту наркотика (45 тонн).

Обсяг російського ринку героїну оцінюється в 13 мільярдів доларів США щорічно.

За даними UNODC, в Росії зараз близько півтора мільйони героїнових наркоманів - стільки ж, скільки в решті європейських країн разом узятих.

Наркотики надходять у Російську Федерацію через Центральну Азію. Більше всього (близько 50 тонн в рік) героїну потрапляє в країну через Казахстан. Туди, у свою чергу, героїн ввозиться через Узбекистан, Туркменістан, Таджикистан і Киргизію. Крім того, існує повітряний шлях до Росії безпосередньо з Пакистану і країн Середньої Азії, а також морський і повітряний канали з країн Африки.

В ООН порахували, що російськими правоохоронними органами вилучається лише 4 відсотки героїну, що надходить до країни. Це значно менше, ніж в Ірані (20 відсотків) і Пакистані (17 відсотків).

Одним з найважливіших чинників, що сприяє розповсюдженню і транзиту наркотиків, експерти ООН називають корупцію. Вони відзначають, що рівень корупції високий як в самому Афганістані, який є основним постачальником наркотиків, так і в країнах його що оточують. Причому в Росії корупція, за їх даними, більша, ніж в Ірані і Пакистані.

Повернутися до списку публікаційОстанні новини

Убийство в кино: как это происходит? Кадр из фильма "Афера по-американски"

Попередні новини