Британських підлітків судять за підготовку вибуху і вбивств

03/09/2009

Метью СвіфтУ британському графстві Великий Манчестер почалися судові слухання у справі двох підлітків, звинувачених в намірі влаштувати вибух і вчинити декілька вбивств. Про це 2 вересня повідомляє ВВС News.

За версією звинувачення, 18-річний Метью Свіфт і 16-річний Рос Маккнайт планували висадити торговий центр в місті Дентон, а потім застрелити декількох чоловік у Дентонській школі, яку закінчив Свіфт і в якій продовжував вчитися Маккнайт. Після цього зловмисники мали намір накласти на себе руки.

Свій майбутній злочин Свіфт і Маккнайт називали "Проект веселка". Як стало відомо слідству, реалізацію проекту підлітки призначили на 20 квітня 2009 року - день 10-річчя вбивств у американській школі Колумбайн. У Колумбайне підлітки Ерік Харріс і Ділан Клеболд застрелили 12 школярів і одного вчителя. Крім того, дентонські тинейджери були прихильниками американського терориста Тімоті Маквея, який у 1995 році влаштував в Оклахома-Ситі вибух, що забрав життя 168 осіб.

Рос Маккнайт не приховував свої плани. Ще кілька років тому він написав есе, в якому описав плановане вбивство десяти товаришів по навчанню. А в 2009 році хлопець, будучи п'яним, подзвонив подрузі, зізнався їй в коханні і розповів про свої плани на 20 квітня.

У березні 2009 року тінейджери були заарештовані (тоді ЗМІ повідомляли, що вони живуть не в Дентоні, а в Теймсайді). Слідчі конфіскували щоденник Маккнайта, в якому прочитали, що автор разом з Свіфтом хотів би убити тисячі людей. У Свіфта також був вилучений щоденник. У ньому підліток писав, що не вважає себе нормальним і не вважає себе людиною. Також в будинку Свіфта були виявлені план школи і керівництво з виготовлення вибухівки.

У суді обидва підлітки не визнали своєї провини в змові з метою вбивства і організації вибуху.

Повернутися до списку публікаційПОСТУП: львівська інтернет-газета

Останні новини

Убийство в кино: как это происходит? Кадр из фильма "Афера по-американски"

Попередні новини