У США викрили банду шахраїв з Естонії і Росії

10/11/2009

Фрагмент матеріалів справиПравоохоронці США розкрили банду шахраїв з Росії, Естонії і Молдавії, що вкрали за допомогою підроблених банківських карток понад дев'ять мільйонів доларів, йдеться в повідомленні міністерства юстиції Сполучених Штатів.

Сергій Цуріков з Таліна, Віктор Плещук з Санкт-Петербурга, Олег Ковелін з Кишинева, а також людина, названа в слідчих матеріалах "хакером 3", звинувачуються у зломі комп'ютерних мереж банку RBS WorldPay (філіал Royal Bank of Scotland) в Атланті. Ігор Грудіжев, Рональд Цой, Евелін Цой і Михайло Євгенов, всі з Таліна, звинувачуються також в шахрайстві з банківськими картами.

За версією слідства, злочинці зламали систему безпеки банку і отримали доступ до даних про банківські карти, прив'язані до рахунків, на які перераховувалася зарплата клієнтів. Зловмисники істотно підвищили кредитний ліміт по 44 таким картах.

Потім спільники шахраїв в листопаді 2008 року за 12 годин перевели у готівку в 2100 банкоматах по всьому світу понад дев'ять мільйонів доларів, використовуючи копії зламаних карт. Гроші знімалися в 280 містах США, України, Росії, Естонії, Італії, Японії і низки інших країн.

Не дивлячись на всі спроби шахраїв приховати сліди злочину, співробітникам RBS WorldPay вдалося помітити ознаки незаконних операцій. Слідство відзначає, що здійснене групою шахрайство було одним з найвитонченіших в історії подібних злочинів.

Злочинне угрупування було розкрите в першу чергу завдяки співпраці з правоохоронними органами інших країн, відзначають в міністерстві. Зокрема, по наведенню слідства поліція Естонії заарештувала Цурікова, Євгенова, а також Рональда і Евелін Цой. Відносно Цурікова розглядається питання про його екстрадицію до США.

Цурікову, Плещуку і "хакеру 3" по деяких з 16 пунктів звинувачення загрожує до 20 років в'язниці. Решта членів угрупування може отримати до 15 років в'язниці і штраф 250 тисяч доларів. Також звинувачення передбачає стягнення компенсації збитку у розмірі 9,4 мільйонів доларів.

Повернутися до списку публікаційОстанні новини

Убийство в кино: как это происходит? Кадр из фильма "Афера по-американски"

Попередні новини