Призвідник бунту в іжевському інтернаті поскаржився на слідчого

22/03/2010

Будівля інтернату в ІжевськуВихованець іжевського інтернату номер 2 Артур Рубінчіков, якого вважають призвідником події в січні бунту, поскаржився журналістам на незаконне звинувачення у пограбуванні. Про це 22 березня повідомляє агентство "День".

Рубінчіков, що знаходиться в СІЗО, через свого адвоката Рустема Валіулліна передав журналістам лист. Хлопець пише, що 12 березня слідчий у особливо важливих справах СКП РФ Микола Злобін вимагав від нього визнання в пограбуванні і катуваннях. Також, згідно з листом, слідчий зажадав, щоб хлопець відмовився від послуг Валіулліна (претензій до другого адвоката на прізвище Кузнецов Злобін не пред'являв). "В тому випадку, якщо я відмовлюся від його пропозиції, він повісить на мене ще що-небудь і закриє мене надовго", - укладає Рубінчіков.

Лист датований 15 березня. Якраз цього дня ІА "Новий регіон" оголосило, що 1 березня відносно Рубінчікова порушили справу про пограбування. Слідчі вважають, що підліток відібрав 900 рублів у іншого вихованця інтернату.

Ця вже друга кримінальна справа відносно Рубінчікова. Перша, про нанесення побоїв, була порушена безпосередньо після січневого бунту. За версією слідства, Рубінчіков силою різав вени деяким вихованцям інтернату. В рамках цієї справи хлопці спочатку помістили в психіатричну лікарню для проходження експертизи на осудність, а потім перевели в СІЗО.

Бунт в іжевському інтернаті для дітей-сиріт відбувся увечері 31 січня. Приблизно 10 вихованців установи перерізали собі вени. Хоча пошкодження виявилися несерйозними, подія викликала широкий суспільний резонанс. Врегулювання ситуації в іжевському інтернаті стало однією з перших справ, якою зайнявся новий уповноважений з прав дитини при президенті РФ Павло Астахов.

Безпосереднім винуватцем бунту визнали Рубінчікова. Передбачається, що хлопець влаштував безлади, тому що скоро повинен був відсвяткувати своє 18-річчя і покинути інтернат. Він не хотів йти і вирішив шляхом бунту привернути до себе увагу. Крім того, справу за статтею "халатність" порушили відносно керівництва установи. Директор інтернату Дмитро Гавріков 19 лютого був звільнений.

Повернутися до списку публікаційПОСТУП: львівська інтернет-газета

Останні новини

Убийство в кино: как это происходит? Кадр из фильма "Афера по-американски"

Попередні новини