У Новосибірську викрили прихильників відокремлення Сибіру від Росії

28/04/2010

Відокремлення СибіруУ Новосибірську порушено кримінальну справу про організацію екстремістського співтовариства, метою якого є відокремлення Сибіру від Росії. Як повідомляє МВС РФ, раніше судимий за екстремізм Олександр Будніков створив для здійснення цих цілей духовно-політичний рух "Русь родославная", також звана "Собор Русі Родів Славних".

Слідством було встановлено, що організація діє на території Новосибірської області та інших регіонів. У неї входять близько 20 осіб, що пропагують створення незалежної "Сибірської республіки".

За даними МВС, учасники організації приділяють увагу також і фізичній підготовці, зокрема рукопашному бою і стрілянині. Крім того, розповсюджується агітаційна і сувенірна продукція із закликами до захоплення влади і розпалювання ворожнечі за національною і релігійною ознакою.

Як відзначає Слідче управління у Новосибірській області, Будніков, що іменує себе "Святозаром", також очолює організацію під назвою "Слов'янське військове братерство", в яку входять вісім осібк, що дотримуються націоналістичних поглядів. У його відношенні вже розслідується кримінальна справа за статтею про розпалювання ненависті, яка тепер об'єднана із справою про створення екстремістського співтовариства.

У 2008 році Будніков отримав умовний термін за розміщення антисемітських матеріалів в інтернеті. В ході розслідування нової справи зі всіх підозрюваних узята підписка про невиїзд.

Повернутися до списку публікаційПОСТУП: львівська інтернет-газета

Останні новини

Убийство в кино: как это происходит? Кадр из фильма "Афера по-американски"

Попередні новини