Хабаровського прокурора звинуватили у згвалтуванні школярок

04/06/2010

Прокуратура Хабаровського краюУ Хабаровському краю колишньому заступнику прокурора Нанайського району Віктору Басову пред'явили звинувачення в згвалтуванні трьох школярок.

Звинувачення пред'явлені за статтями КК РФ 131 ("згвалтування") і 132 ("насильницькі дії сексуального характеру"). Розслідування справи фактично завершене. Найближчим часом обвинувальний висновок направлять на затвердження прокуратури, після чого справу передадуть в суд.

За версією слідства, в ніч на 6 грудня 2009 року Басов заманив в свою машину двох 15-річних дівчат. Він вчинив з ними насильницькі дії сексуального характеру, а потім погрозами примусив їх покликати в компанію ще одну 15-річну школярку. Потім заступник прокурора привіз трьох дівчат в свою квартиру, де згвалтував.

7 грудня потерпілі звернулися в міліцію. Басова затримали, на нього завели справу про згвалтування. 10 грудня підозрюваного звільнили з прокуратури, проте незабаром прокурор Хабаровського краю Віталій Каплунов виніс ухвалу про закриття справи. У краєвій прокуратурі вирішили, що факт застосування насильства не доведений і переслідувати Басова можна хіба що за 135-ю статтею КК РФ ("розпусні дії"). Ця стаття передбачає покарання для осіб, що досягли 18-річного віку, за сексуальні відносини з особами молодше 16 років.

Проте 15 грудня Генпрокуратура відмінила ухвалу Каплунова і відновила розслідування справи. Перекваліфіковувати справу на 135-у статтю не стали. У січні 2010 року Басова помістили під домашній арешт.

Повернутися до списку публікаційОстанні новини

Убийство в кино: как это происходит? Кадр из фильма "Афера по-американски"

Попередні новини