СКП порушив кримінальні справи у зв'язку з витратами на Олімпіаду

15/09/2010

Прапор збірної Росії на Олімпіаді у ВанкуверіСлідчий комітет при прокуратурі РФ порушив дві кримінальні справи за фактами неефективного використання бюджетних коштів, виділених на підготовку російських спортсменів до зимової Олімпіади-2010 у Ванкувері. Про це повідомляється на офіційному сайті СКП РФ.

Справи порушені за статтями 159 УК РФ (шахрайство). Згідно з даними дослідчої перевірки, збитки по одній з кримінальних справ склали 8 мільйонів рублів, по другій – 223 мільйони рублів. Рішення про порушення справ ухвалене за матеріалами перевірки, проведеної Рахунковою палатою РФ.

Перевірка Рахункової палати, результати якої були опубліковані 30 червня, показала, що кожна з олімпійських медалей Ванкувера умовно обійшлася Росії в 388 мільйонів рублів. Всього на підготовку збірної Росії до Ігор-2010 пішло більше 6 мільярдів рублів. При цьому часто товари, необхідні спортсменам, порушуючи закон купувалися по держконтракту без конкурсу, а тендери вигравали комерційні організації, в штаті яких числилося всього декілька осіб. В цілому в Рахунковій палаті дійшли висновку, що підготовка до Олімпіади була такою, що запізнилася і носила формальний характер.

Міністр спорту, туризму і молодіжної політики Віталій Мутко назвав претензії Рахункової палати "ловом бліх". "Ви ж не можете 17 четвертих місць визнати неефективним вкладенням коштів", - заявив міністр, коментуючи результати перевірки.

Росія завоювала на Олімпіаді у Ванкувері три золотих, п'ять срібних і сім бронзових медалей, зайнявши 11-е місце за кількістю нагород. Це найгірший результат за всю історію участі збірних СРСР і Росії в зимових Оліміадах. Після провалу збірної у Ванкувері у відставку подали глава Олімпійського комітету Росії Леонід Тягачев і деякі інші чиновники.

Повернутися до списку публікаційОстанні новини

Убийство в кино: как это происходит? Кадр из фильма "Афера по-американски"

Попередні новини