Прокуратура підтвердила зв'язок вбивства слідчого із справою

16/09/2010

МосміськсудСлідчі пов'язують вбивство співробітника дагестанського управління СКП РФ Назіма Казіахмедова з кримінальною справою співвласника компанії "Фінвест" Амбарцума Сафаряна. Про це 16 вересня повідомляється на сайті Генпрокуратури РФ.

Раніше СКП вже заявляв про можливий зв'язок вбивства Казіахмедова із справою "Фінвесту", проте пізніше відомство оголосило, що слідчого убили через якісь розбіжностей, що виникли під час роботи в Дагестані. З повідомлення Генпрокуратури від 16 вересня витікає, що тепер СКП повернувся до первинної версії.

Кримінальна справа звинувачених у вбивстві і незаконному зберіганні зброї Саїда Абдулакімова, Камрана Асланова і Рашида Мамедова направлено в Мосміськсуд. Раніше вже був засуджений четвертий учасник вбивства Расул Ахмаєв. Його судили окремо, оскільки він прийшов в правоохоронні органи з повинною і видав поплічників. Ахмаєву дали 12 років колонії строгого режиму.

З травня 2007 року Назім Казіахмедов знаходився в Москві і брав участь в розслідуванні справи, в рамках якої співвласник "Фінвесту" Володимир Слуцкер звинувачував свого партнера Амбарцума Сафаряна в шахрайстві. За версією слідства, Сафарян попросив свого знайомого екс-співробітника прокуратури Абдулакімова посприяти закриттю справи. Абдулакімов намагався умовити Казіахмедова відмовитися від переслідування бізнесмена, але безуспішно. У зв'язку з цим колишній співробітник прокуратури вирішив убити слідчого.

До здійснення вбивства Абдулакімов залучив Ахмаєва, Асланова і Мамедова. Він пообіцяв виконавцям 50 тисяч доларів. 27 вересня 2007 року кілери підстерегли Казіахмедова біля московського ресторану "Бакинський дворик" і застрелили.

Сафарян в 2008 році був визнаний винним в шахрайстві і засуджений до 6,5 років колонії. Чи планується притягати його до відповідальності в рамках справи про вбивство слідчого, поки що не повідомляється.

Повернутися до списку публікаційОстанні новини

Убийство в кино: как это происходит? Кадр из фильма "Афера по-американски"

Попередні новини