Голова Мосміськсуду поскаржилася на тиск криміналу

23/09/2010

Ольга ЄгороваГолова Мосміськсуду Ольга Єгорова заявила про те, що тиск на суддівський корпус з боку кримінального світу набув безпрецедентних масштабів, повідомляє 21 вересня "Інтерфакс".

За словами Єгорової, з початку 2010 року 13 суддів звернулися за захистом, один з них був убитий. Також голова Мосміськсуду поскаржилася, що погрози поступали і на її адресу. Ольга Єгорова відзначила, що це перший подібний випадок за 40 років роботи в судовій системі, але не пояснила, чи були погрози пов'язані з якою-небудь конкретною справою.

Голова Мосміськсуду додала, що судді, які зверталися за захистом, розглядали різні справи, включаючи кримінальні справи про тяжкі злочини, а також про крадіжки, пограбування і незаконний обіг наркотиків.

У серпні 2010 року Судовий департамент при Верховному суді РФ надіслав міністру внутрішніх справ Рашиду Нургалієву лист, в якому проінформував його про стурбованість суддів власною безпекою. У посланні підкреслювалося, що з дев'яти вбивств суддів, здійснених за три роки, розкриті тільки два. Також судді заявили, що нерозкритими залишаються й інші злочини відносно працівників судової системи.

У квітні в Москві був убитий суддя Мосміськсуду Едуард Чувашов. Слідчі пов'язали злочин з професійною діяльністю судді. Чувашов розглядав справи скінхедів з угрупувань Ріно і Скачевського і "НСВП Білі вовки", справу генерала Держнаркоконтролю Олександра Бульбова, а також справу відносно Володимира Белашева, ймовірного члена угрупування "Реввоєнрада". У травні слідчі оголосили, що всі версії, окрім "націоналістичної", визнані невиправданими.

Повернутися до списку публікаційОстанні новини

Убийство в кино: как это происходит? Кадр из фильма "Афера по-американски"

Попередні новини