Марокко екстрадує до Росії творця фінансової піраміди

15/05/2011

Олексій КалініченкоТворця великої фінансової піраміди Олексія Калініченка, звинуваченого у привласненні заощаджень чотирьох тисяч осіб на суму більше мільярда рублів, в неділю, 15 травня, екстрадують з Марокко до Росії. Про це повідомляє "Інтерфакс" з посиланням на представника Генпрокуратури РФ.
 
Калініченко є фігурантом 119 кримінальних справ. Йому пред'явлено звинувачення за статтею 159 КК РФ (шахрайство, тобто розкрадання чужого майна шляхом обману і зловживання довірою, здійснене в особливо великому розмірі).
 
За даними слідства, в період з 2003 по 2006 рік Калініченко проводив рекламну кампанію, обіцяючи вкладникам дохід у розмірі 250 відсотків за рахунок своїх успішних торгів на біржі Forex. Одержані кошти він перераховував на свій банківський рахунок.
 
Від дій Калініченка постраждали жителі Москви, Санкт-Петербурга, Свердловської і Ярославської областей, Краснодарського краю, а також низки інших регіонів Росії, Білорусії, України, Німеччини, Ізраїлю і Казахстану.
 
Калініченко був заарештований заочно, а в 2007 році оголошений у міжнародний розшук. У червні 2008 року обвинувачений був затриманий в Італії, після чого Генпрокуратура Росії направила запит про його екстрадицію. У жовтні 2009 року італійський суд ухвалив рішення про екстрадицію Калініченка, проте тому вдалося втекти. Через декілька місяців його затримали на території Марокко. У січні 2010 року Генпрокуратура РФ надіслала туди запит про видачу Калініченка. У червні Марокко ухвалило рішення про задоволення запиту.

Повернутися до списку публікаційОстанні новини

Убийство в кино: как это происходит? Кадр из фильма "Афера по-американски"

Попередні новини