Ухвалено вирок вбивцям реставратора Янтарної кімнати

17/05/2011

Реставратор Олександр ЖуравльовУ Петербурзі ухвалено вирок двом наркоманам, які убили під час розбійного нападу керівника робіт з реставрації Янтарної кімнати Олександра Журавльова. Василь Лядов, який до смерті побив 65-річного реставратора, був засуджений до дев'яти з половиною років колонії строгого режиму, а Віталій Беленков, що не брав безпосередньої участі у побитті, засуджений на три роки позбавлення волі, повідомляє Генпрокуратура РФ.
 
Журавльов помер від одержаних травм 27 грудня 2009 року. За версією слідства, 21 грудня Лядов і Беленков напали на реставратора в під'їзді його будинку і, побивши чоловіка, відібрали у нього сумку з продуктами і янтарем, мобільний телефон і готівку. Всього були завдані збитки у розмірі 140 тисяч рублів.
 
Лядов і Беленков були затримані 30 грудня. Як повідомлялося, обидва вони не мали роботи і були раніше судимі.
 
Суд задовольнив позов родичів загиблого про відшкодування моральної шкоди у розмірі одного мільйона рублів. Цивільний позов про відшкодування матеріальних збитків розглядатиметься окремо.
 
Як наголошується в повідомленні Генпрокуратури, Журавльов у ході реставрації Янтарної кімнати відкрив, яким чином проводилося забарвлення Янтару, проте після його загибелі цей секрет виявився знову втрачений. Роботи з відновлення Янтарної кімнати у Царському селі були завершені в 2003 році.

Повернутися до списку публікаційОстанні новини

Убийство в кино: как это происходит? Кадр из фильма "Афера по-американски"

Попередні новини