СК РФ закінчив розслідування справи Політковської

16/10/2012

На акції в пам'ять ПолітковськоїСК РФ завершив слідство стосовно п'ятьох звинувачених у вбивстві журналістки Анни Політковської, повідомляє у вівторок, 16 жовтня, сайт Відкрита політика з посиланням на представника СК РФ Володимира Маркіна.
 
За словами Маркіна, слідча група зібрала досить доказів для складання обвинувального вироку, тому попереднє розслідування оголошується завершеним. Після повідомлення про завершення попереднього розслідування потерпілих запросять для ознайомлення з матеріалами кримінальної справи.
 
Слідство завершене відносно братів Рустама, Ібрагіма і Джабраїла Махмудових, Сергія Хаджікурбанова і Лом-Алі Гайтукаєва. Їх звинувачують в скоєнні злочинів, передбачених статтею 105 КК РФ ("вбивство") і 222 КК РФ ("незаконний оборот зброї"). Адвокат одного з обвинувачених заявив exploreinfo.net, що його підзахисний добиватиметься розгляду справи судом присяжних.
 
Шостим фігурантом справи є екс-співробітник міліції Дмитро Павлюченков. Кримінальна справа відносно нього виділена в окреме провадження. Розслідування відносно замовника злочину і інших невстановлених осіб продовжується.
 
Журналістка "Нової газети" Анна Політковська, яка здобула популярність як автор резонансних матеріалів про Північний Кавказ, була убита в під'їзді свого будинку 7 жовтня 2006 року. До 2008 року були затримані троє підозрюваних в скоєнні злочину: брати Джабраїл і Ібрагим Махмудови, а також колишній співробітник УБОП Сергій Хаджікурбанов. Суд присяжних визнав їх провину недоведеною, і справу відправили на дослідування.
 
В ході другого розслідування був заарештований Дмитро Павлюченков, а також ймовірний убивця Рустам Махмудов. Крім того, фігурантом справи став чеченський авторитет Лом-Алі Гайтукаєв.
 
Павлюченков пішов на угоду із слідством. У жовтні 2012 року діти Політковської зажадали розірвання цієї угоди і об'єднання справ всіх обвинувачених в одне провадження. Родичі журналістки заявили, що Павлюченков не виконав всі умови угоди і применшив свою роль у скоєнні злочину. У СК повідомили, що підстав для розірвання угоди з Павлюченковим немає.

Повернутися до списку публікаційОстанні новини

Убийство в кино: как это происходит? Кадр из фильма "Афера по-американски"

Попередні новини