Голландська влада опублікувала звіт про розслідування смерті Долматова

13/04/2013

Панахида по Олександру ДолматовуОлександр Долматов, який наклав на себе руки у депортаційній в'язниці у Роттердамі, був несправедливо поміщений під варту. Про це зазначається у звіті про розслідування обставин самогубства активіста «Іншої Росії», який голландський уряд обнародував 12 квітня.
 
Як встановила Інспекція безпеки і правосуддя Нідерландів, ув'язнення Долматова з метою депортації було незаконним, зокрема, тому, що не була врахована його апеляційна скарга на перше рішення за його клопотанням про політичний притулок.
 
Крім того, Долматову не надали юридичну допомогу відповідно до законодавства і не надали професійну меддопомогу. «Інспекції безпеки і правосуддя важко припустити, наскільки ситуація могла б скластися по-іншому у разі акуратніших дій з боку державних структур Нідерландів», — зазначається у звіті.
 
У звіті також наголошується, що, згідно з даними розтину, смерть Долматова настала унаслідок самогубства через повішення. Підстав для порушення кримінальної справи у зв'язку з діями співробітників центру утримання ув'язнених у Роттердамі перевірка не виявила.
 
Державний секретар з безпеки і юстиції Нідерландів Фред Теевен, який підписав звіт, вбачає достатньо підстав компенсувати можливий збиток, нанесений рідним Долматова в результаті його смерті. «З рідними зв'яжуться для того, щоб обговорити розмір можливого збитку», — додає чиновник.
 
Інспекція сформулювала низку рекомендацій для держсекретаря з безпеки і юстиції, служби імміграції та натуралізації, інших організацій, задіяних в імміграційному процесі, поліції та інспекції охорони здоров'я. У висновку наголошується, що «правильна турбота про людей, які знаходяться під арештом", — це не тільки чітке дотримання інструкцій, але, перш за все, «увага до людського чинника».
 
Нагадаємо, тіло Долматова було виявлено у в'язниці Роттердама 17 січня. Активіст «Іншої Росії» покинув Росію в червні 2012 року, побоюючись переслідування у «болотяній справі». Незабаром після самогубства була опублікована передсмертна записка опозиціонера, в якій зазначалося, що він не хоче повертатися на батьківщину «зрадником».

Повернутися до списку публікаційОстанні новини

Убийство в кино: как это происходит? Кадр из фильма "Афера по-американски"

Попередні новини