Скутерист вирішив відстояти через суд право на п`яну їзду

30/08/2018

Власник скутера з міста Белово Кемеровській області, якого позбавили прав за п`яну їзду, звернувся до Верховного суду Росії, намагаючись довести, що мопед не є транспортним засобом, тому не обов`язково керувати ним тверезим. Про це пише ПОСТУП.

 
З матеріалів справи випливає, що співробітники ГІБДД зупинили скутериста, у якого спостерігалися явні ознаки сп`яніння: запах алкоголю з рота, нестійкість пози, порушення мови. Чоловікові запропонували пройти медичний огляд на стан сп`яніння, але він відмовився від дослідження і від підпису в протоколах відсторонення від управління мопедом та протоколів про адміністративне правопорушення. В результаті водія позбавили права керувати транспортом на 1 рік і 7 місяців, а також оштрафували на 30 тисяч рублів за відмову проходити медобстеження.
 
Чоловік подав скаргу до Верховного суду, в якій вказав, що в день затримання він керував скутером з об`ємом двигуна 49,5 кубічного сантиметра і максимальною швидкістю менше 50 кілометрів на годину, на управління яким не потрібно водійське посвідчення і який не підлягає реєстрації в органах ДАІ. На його думку, в силу примітки до статті 12.1 КоАП РФ мопеди і скутери не належать до транспортних засобів, при управлінні якими встановлено адміністративну відповідальність.
 
Отже, порахував автор скарги, на водіїв менш швидкісних транспортних засобів не поширюються та інші положення кодексу, в тому числі і обов`язок сідати за кермо тверезим.
 
Однак Верховний суд зазначив, що будь-який засіб для перевезення людей по дорогах - скутери, мопеди, квадроцикли - є транспортом, управляти яким в стані алкогольного сп`яніння не можна. 

Повернутися до списку публікаційПОСТУП: львівська інтернет-газета

Останні новини

Убийство в кино: как это происходит? Кадр из фильма "Афера по-американски"

Попередні новини