Податківців і ГУВС Москви звинуватили в причетності до розкрадання 5,4 мільярдів рублів

19/10/2009

Фонд Hermitage Capital Management (HCM), главу якого влада РФ підозрює в несплаті податків, стверджує, що за допомогою податківців і московської міліції у держави викрадено 5,4 мільярдів рублів. Про це пише газета "Відомості", у розпорядженні якої опинилися матеріали власного розслідування цієї справи HCM.

"Відомості" пишуть, що в травні 2009 року Тверський районний суд Москви звинуватив гендиректора ТОВ "Парфеніон" Віктора Маркелова в розкраданні 5,4 мільярдів рублів. За версією слідства, Маркелов викрав з бюджету кошти за допомогою трьох фірм, вкрадених до цього у фонду HCM, зумівши повернути сплачений державі компаніями в 2006 році податок на прибуток на 5,4 мільярдів рублів. Рішення про повернення податку було ухвалено податковими інспекціями за один робочий день. Після отримання грошей фірми були ліквідовані.

У момент оголошення вироку Маркелов, що одержав п'ять років колонії загального режиму, працював майстром по прийому пиломатеріалів в компанії ДОЗ-160 "Лістехінвестпром". Суд також визнав, що Маркелов діяв не один, а "в групі", але хто саме входив до цієї групи, суду встановити не вдалося. Керівники інспекцій і їх співробітники, що повернули гроші з бюджету РФ шахраю, були визнані судом особами, "введеними в оману", відзначає видання.

Фонд HCM ще в 2007 році з'ясував, що три компанії ("Ріленд", "Махаон" і "Парфеніон"), через які він працював в Росії і які формально належали британській банківській групі HSBC, змінили власників в результаті дій рейдерів. Новим власником цих фірм став якийсь ТОВ "Плутон" з Казані (за версією слідчих - належить Маркелову). При перереєстрації фірм були використані печатки, вилучені під час обшуку в Москві співробітниками МВС у юридичного радника Hermitage - Firestone Duncan.

На думку Hermitage Capital, Маркелов не зміг би скоїти злочин без допомоги співробітників ГУВД по Москві та інспекцій номер 25 і номер 28. Лист фонду, що містить власні матеріали альтернатівного розслідування цього шахрайства, розіслано міністру фінансів, керівнику податкової служби, генпрокурору, головам Слідчого комітету при прокуратурі РФ, Рахункової палати і Центробанку.

При цьому "Інтерфакс", у розпорядженні якого також потрапив лист Hermitage Capital, стверджує, що фонд вимагає у влади розслідувати випадки розкрадання з бюджету 11,2 мільярдів рублів податків (зокрема 5,4 мільярдів рублів, сплачених компаніями фонду).

"В ході розслідування Hermitage дійшла висновку, що особи, що брали участь у витонченому шахрайстві проти неї, раніше могли здійснити серію інших аналогічних шахрайств, в результаті яких з російського бюджету могли бути викрадені ще 5,8 мільярдів рублів", - йдеться в листі.Зокрема, йдеться про аналогічне шахрайство за участю компаній "Селен секьюрітіз" і "Фінансові інвестиції" на 2,9 мільярдів рублів в грудні 2006 року - березні 2007 роки. Ці компанії, за даними Hermitage, були "дочками" Rengaz Holdings Limited, іноземного інвестфонду під управлінням Renaissance Capital Investment Management Limited.

Юристи Hermitage виявили ще 8 випадків шахрайства, в рамках яких з федерального бюджету з листопада 2006 по квітень 2008 року виплатили в цілому 2,97 мільярдів рублів в один і той же "Універсальний банк заощаджень".

Газета "Комерсант" раніше повідомляла, що Слідчий комітет при МВС РФ заочно звинуватив в ухиленні від сплати податків главу фонду Hermitage Уїльяма Браудера, що проживає в Лондоні. Аналогічне звинувачення було пред'явлено і Сергію Магнітському, керівному партнеру Firestone Dunken, який нібито сприяв в ухиленні від сплати податків фонду Hermitage.

Магнітський і Браудер, обвинувачуються слідством в ухиленні від сплати податків в особливо великому розмірі (частина 2 статті 199 КК РФ), в результаті якого бюджет Росії недоотримав більше 500 мільйонів рублів. Тепер їм загрожує ув’язнення на строк до шести років. Варто відзначити, що Браудер не бував в Росії з 2005 роки, коли з неназваної причини була анулювана його російська віза.

Фонд Hermitage був заснований в 1996 році і управляв коштами більш, ніж шести тисяч західних інвесторів на загальну суму більше трьох мільярдів доларів. Колись фонд вважався одним з найбільших іноземних інвестфондів, що працюють в Росії.

Повернутися до списку публікаційОстанні новини

Убийство в кино: как это происходит? Кадр из фильма "Афера по-американски"

Попередні новини